Nebankovní půjčky

Svět nebankovních půjček je pro některé zájemce o půjčku nepřehledná džungle, ze které mají strach. To je velká škoda, protože tento sektor je k zájemcům o půjčku mnohem vstřícnější, než samotné banky.

Hlavní výhody nebankovních půjček

  • širší nabídka půjček, než u bank

  • relativně časté akční nabídky na první půjčku zdarma

  • volnější požadavky na bonitu klienta

  • můžou uspět i zájemci ze zápisem v registru dlužníků

  • větší akceschopnost a rychlejší poskytnutí peněz

Jak vybrat nejvhodnější nebankovní půjčku

 

1

Známý poskytovatel s historií

Abyste předešli rizikovým poskytovatelům nebankovních půjček, vybírejte pouze z firem, které za sebou mají víceletou historii. U nich si najděte na internetu recenze a zkušenosti jejich klientů. Podle toho si můžete udělat obrázek o férovosti dané společnosti.

2

První půjčka zdarma

Vybrané společnosti nabízejí první půjčku zdarma. Tedy pokud si u nich půjčujete poprvé a vrátíte peníze včas, nezaplatíte za to ani korunu navíc. Většinou se jedná o půjčky mezi 3 000 Kč – 8 000 Kč s dobou splatnosti do 1 měsíce. Jestliže vám tento rozsah vyhovuje, neváhejte.

3

Účel nebankovní půjčky

Drtivá většina běžných nebankovních půjček je bezúčelová. To znamená, že můžete peníze použít na cokoliv. Ovšem pokud chcete půjčku na konkrétní účel, zkuste zapátrat, zda by účelová nebankovní půjčka nebyla výhodnější. Nejčastěji se jedná o půjčky na auto, různé druhy zboží, dovolené, rekonstrukce apod.

4

Úrok není jediným kritériem

U jakékoliv půjčky je potřeba porovnat nejenom úroky, ale také všechny poplatky. Vedle případných poplatků za vyřízení půjčky nebo vedení účtu si nezapomeňte vyhodnotit poplatky za prodloužení doby splatnosti. Tento krok je téměř vždy zpoplatněný a nemusí se jednat o malé částky.

5

Doba splatnosti

Dobře si rozmyslete, do kdy budete schopni půjčku vrátit. V nebankovním sektoru je mnoho firem, které nabízejí půjčky pouze na dobu okolo 1 měsíce. Ale existují i takové, jenž vám půjčí na 6 měsíců, 1 rok a více.

6

Co můžete doložit, to může ovlivnit výběr

Zatímco banky skoro vždycky vyžadují doložení příjmu, u nebankovních společností to často není potřeba. Ovšem i zde platí, že pokud máte trvalé a dobré příjmy, nemáte dluhy nebo zápis v registru dlužníků, budete mít větší možnost výběru. Pokud je to váš případ, určitě toho využijte. Je vysoce pravděpodobné, že si dokážete vybrat o dost výhodnější půjčku.

tip

Spořivcův tip

Většina nebankovních poskytovatelů půjček funguje po internetu. Žadatel tedy nemusí nikam chodit a vše proběhne online, případně s pomocí pošty. Proto neudělejte chybu, jako někteří žadatelé. Rozhodně se neomezujte pouze na kamenné poskytovatele nebankovních půjček ve vašem okolí!