Srovnání bankovních účtů zdarma

Osobní bankovní účet je v dnešní době naprostou samozřejmostí. Prostřednictvím bezhotovostních plateb a přidružených karet hradíte své pravidelné měsíční závazky a nákupy. Finanční produkt, s pomocí něhož šetříte i svůj drahocenný čas, protože většinu věcí vyřešíte z domu za přispění internetového bankovnictví.

Praktická online správa peněžních prostředků však může být spojena i s určitými poplatky za vedení účtu a ostatní služby. Sumy ve výši i pouhých několika desítek korun mohou v ročním rodinném rozpočtu zanechat nesmazatelnou stopu.

Proč ale platit bance něco navíc, když jí svěřujete všechny své peníze, s nimiž může libovolně disponovat? Pakliže se vám tato myšlenka ani vůbec nelíbí, vydejte se cestou bankovních účtů zdarma, jichž je na trhu hned několik.

Neplaťte za bankovní účet ani korunu

Prostřednictvím níže uvedeného seznamu vám přinášíme informace o bankovních institucích, s nimiž dozajista ušetříte a mimo jiné získáte i spoustu příjemných služeb zdarma. 

1

mBank – mKonto

sporivec-mbankNeplaťte nesmyslné poplatky a otevřete si mKonto, jež je oproštěno od poplatku za zřízení a vedení účtu, včetně všech příchozích a odchozích plateb. Hradit nebudete ani zahraniční SEPA platby, trvalé příkazy, inkasa a 3 výběry z libovolného bankomatu.

mKonto bez zbytečných poplatků si můžete založit během pár minut online nebo vám smlouvu mBank doručí kurýrem až domů. Využít můžete i kteréhokoliv obchodního místa mBank.

Svůj účet můžete využívat 24 hodin denně a peníze kontrolovat prostřednictvím internetového a mobilního bankovnictví, popřípadě jej sdílet s dalším rodinným příslušníkem.

ano  SMS zprávy a e-maily s informací o pohybu na bankovním účtu

ano  Nepřetržitá linka se službami operátorů

ano  Výběry v zahraničí v ekvivalentu nad 2500 Kč zdarma

ne  Pokud nevyužíváte kartu nebo nemáte jakýkoliv úvěrový produkt, čeká vás za nevyužívanou kartu poplatek 29 Kč za měsíc

 

zalozit

2

Equa Bank – Běžný účet

equa-bankNejoblíbenější účet v soutěži Zlatá Korunka můžete získat z pohodlí vlastního domova, a to za přispění praktické online žádosti. Bezplatné vedení běžného účtu je spojeno s možností otevření přidruženého účtu v cizí měně (EUR, USD).

S bezkontaktní platební kartou neplatíte za výběry z žádného bankomatu na území České republiky, včetně online plateb.

Equa Bank je vstřícným bankovním subjektem také z pohledu přechodu z jiné banky, který je zcela zdarma.

ano  Tři druhy platební karet

ano  Změna banky bez návštěvy pobočky

ano  Internetové, mobilní a telefonní bankovnictví

ne  Výběr v hotovosti cash-advance stojí 99 Kč

3

Fio Banka – Osobní účet

fio-bankaBankovní účet, u něhož neplatíte za zřízení, vedení, ani zrušení. V případě bezplatných služeb vám budou poskytnuty příchozí a odchozí platby v rámci České a Slovenské republiky, ať už jde o koruny nebo eura. Příjemný je bezpochyby neomezený počet trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb.

Vedle praktického Internetbankingu je to také Smartbanking, jež vám umožňuje spravovat peníze s pomocí mobilního telefonu.

K účtu samozřejmě obdržíte platební kartu MasterCard Debit Contactless, včetně jedné karty pro další osobu.

ano  10 výběrů z bankomatů společnosti Fio Bank

ano  Číslo účtu na přání

ano  Účet roku 2015

ne  Bezplatné výběry v cizích bankomatech spojeny s aktivním používáním platební karty

4

Air Bank – Malý Tarif

air-bankBezplatné zřízení a vedení bankovního účtu od Air Bank doprovází příjemné zhodnocení finančních prostředků ve výši až 1,5 %. Ideální řešení pro celou rodinu, jelikož můžete zdarma získat až 10 účtů, 3 účty spořící a 2 platební karty.

Za Malý Tarif nezaplatíte ani korunu a máte k dispozici praktické mobilní a internetové bankovnictví. S bezhotovostním stykem je spojena také jedna platební nálepka zdarma.

Peníze lze vybírat na terminálech Sazky, jichž je po České republice asi 4 300.

ano  Jednoduchá změna banky za pomoci Přestupní karty

ano  Možnost pojištění vkladů

ano  Služba Chytré inkaso

ne  K získání úroku 1,5 % musíte měsíčně provést 5 plateb kartou

5

Zuno Bank – Účet

zunoU Zuno Bank neplatíte za vedení účtu ani korunu. Stejně tomu tak je i u příchozích a odchozích plateb, včetně správy a využívání trvalých příkazů a inkas. Vyřízení veškerých náležitostí je možné online s tím, že vám všechny potřebné dokumenty dopraví kurýr na náklady banky.

K účtu získáte praktické notifikace v podobě SMS zpráv týkajících se neúspěšné platby, bezpečnostního kódu a změn realizovaných přes kontaktní centrum.

Osobní účet si lze otevřít nejenom v české, ale i v zahraniční měně – EUR, GBP a USD.

ano  Bezkontaktní platební karta zdarma

ano  Možnost využití rezervní služby KONTOKORENT

ano  Měsíční výpisy e-mailem

ne  Výběr z bankomatů v ČR stojí 28 Kč a v zahraničí 80 Kč

6

Raiffeisen Bank – eKonto SMART

raiffeisenbankRozhodujte o tom, kolik budete platit za správu svého bankovního účtu. Při aktivním užívání máte eKonto SMART zcela zdarma. K tomu se váže neomezený počet výběrů z bankomatů v České republice a všechny tuzemské elektronické platby.

U Raiffeisen Bank neplatíte za žádné vklady na pobočce společnosti a dokonce získáte jeden výběr zdarma.

Vedle bezúročné rezervy je to také sleva na hypotéční úvěr, jež dosahuje hodnoty 1 %. K základnímu balíčku si lze objednat spoustu nadstavbových služeb.

ano  Bezplatně získáte debetní kartu, platební kartu EASY a bezkontaktní nálepku

ano  Možnost vést účet až v devíti měnách

ano  Vyřízení online

ne  Měsíční příchozí platby musí být 15 000 Kč, včetně 3 odchozích transakcí, jinak platíte poplatek za vedení 99 Kč

7

GE Money – Účet Free & Flexi

ge-money-bankOsobní účet Free & Flexi vás zbaví všech poplatků za vedení bankovního konta a přidružené služby. Neplaťte za žádné tuzemské transakce, ať už jsou příchozí či odchozí. Získejte jeden měsíční výpis v elektronické podobě zdarma.

Společnost GE Money přináší jako bonus sníženou úrokovou sazbu pro hypotéční úvěry ve výši 0,5 %.

S debetní kartou MasterCard Standard nebo Maestro získáte spoustu odměn v rámci programu Bene+ a to do výše až 30 % ze zrealizovaných plateb.

ano  Čtyři bezplatné výběry z bankomatů GE Money

ano  NFC karta v mobilu

ano  Internet Banka a Info Servis zcela zdarma

ne  Minimální měsíční příjem alespoň 7 000 Kč, jinak hradíte měsíční poplatek 149 Kč